Shoqata “Miqtë e Amerikës” me aktivitete për 4 korrikun, Ditën e Pavarësisë së SHBA-ve

11:09 | 4 Korrik 2020

Sikurse viteve tjera edhe këtë vit shoqata “Miqtë e Amerikës”, kanë organizuar aktivitet në nderim të 4 korrikut – Dita e Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Edhe këtë vit, flamuri amerikan pritet të ngritët në bulevardin “Bill Clinton” në Prishtinë, shkruan portali arbresh.info.

Gjithashtu, flamuri amerikan edhe këtë vit do të ngritët nga pjesëtarët e Qendrës së Mjekësisë Urgjente të Prishtinës.

Në aktivitet kanë marr pjesë edhe përfaqësuesit e Policisë së Kosovës dhe Zjarrfikësit e Prishtinës./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara