Shkyçje emergjente e rrymës në këtë vend të Kosovës

10:44 | 27 Korrik 2017

KEDS ka njoftuar se do të shkyç nga rryma një pjesë të Mitrovicës për rreth tri orë.

KEDS Sh. A. njofton se sot, më 27.07.2017 në NS 35/10 kV Shupkovci do të ndërprehet; Kthina 35 kV (kodi:71740) prej orës 11:00-13:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa tension do të mbesin: Stacioni i Pompave, Tuneli i Parë, PTK-Ambulanta Tunel i Parë, Universiteti i Mitrovicës, Muzeu i Kristaleve dhe Mineraleve, Sh.F. Elena Gjika, QMF “Nexhat Çuni”, UM Isa Boletini.

Arsyeja e ndërprerjes: Ndërrimi i izolatorit mbajtës të zbarrës 10kV

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara