Shiu dhe breshëri dëmtojnë të mbjellat në Krushë të Madhe

22:17 | 20 Maj 2020

Shiu dhe breshëri i madh që kanë rënë gjatë ditës së sotme në Kosovë, kanë dëmtuar shumë sferën bujqësore në komunën e Prizrenit dhe Rahovecit.

Në Krushë të Madhe të Rahovecit janë dëmtuar të mbjellat e banorëve të këtij fshati.

Një lexues i portalit arbresh.info, ka dërguar fotografi, në të cilat mund t’i shihni dëmet që janë shkaktuar në serrat e mbjella nga banorët e këtij fshati. /arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara