Shërohet nga Covidi-19, deputeti i LDK-së Fetah Rudi

12:00 | 16 Shtator 2020

“Pas 21 ditësh në përballje me Covidin-19, prej të cilave 16 në Klinikën Infektive në Prishtinë, sot jam liruar dhe jam shëruar nga Covid-19”. Kështu ka bërë të ditur deputeti i LDK-së Fetah Rudi.

Ai ka treguar se gjithë këto ditë, janë shoqëruar me pagjumësi, frymëmarrje të vështirësuar e kollitje të madhe.

Rudi ka falënderuar të gjithë ata që në forma të ndryshme i janë gjetur gjatë kësaj faze dhe ka porositur të gjithë që të vendosin maskën, e të mbajnë higjienën.

Postimi i plotë i tij:

Pas 21 ditesh ne perballje me Covid19, prej te cilave 16 ne Kliniken Infektive ne Prishtine, sot jam liruar dhe jam…

Publiée par Fetah Rudi sur Mercredi 16 septembre 2020

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara