Shefi i OSBE-së takon ministren Rexhepi

22:36 | 24 Shkurt 2020

Ministrja e Administrimit të Pushtetit Lokal, Emilija Rexhepi ka pritur në takim ambasadorin e OSBE-së në Kosovës Jan Braathu.

Nga ana e saj, Rexhepi shprehi mirënjohje dhe falënderim për përkrahjen e vazhdueshme të OSBE-së për Ministrinë dhe Komunat.

 

 

Image may contain: 2 people, people standing, suit and indoor

Po ashtu, Ministrja Rexhepi prezantoi orientimet e Qeverisë së re, me fokus në avancimin e vetëqeverisjes lokale, si dhe veprimet që do të ndërmerren me qëllim të rritjes së përkrahjes për komunitetet që jetojnë në komunat shumetnike.

Ambasadori Braathu, fillimisht e uroi Ministren Redžepi për detyrën e saj dhe njëkohësisht shprehi konsideratën e tij të thellë duke e siguruar atë për vazhdimin e bashkëpunimit dhe ofrimin e mbështetjes për Komunat.

Në fund, Ministrja Rxhepi dhe Ambasadori Braathu u dakorduan që ky bashkëpunim i frytshëm të fuqizohet edhe më tej, me qëllim të avancimit të vetëqeverisjes lokale dhe përmirësimit të cilësisë së jetesës së qytetarëve të Kosovës.

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara