ShBA dhuroi donacion, Thaçi: Ishallah bjen borë ma shpejtë

14:54 | 23 Janar 2020 | Elmedina Ballazhi

Zëvendës-ndihmës sekretari i Sh.B.A.-ve (ZNS) Jorgen Andrews ka marrë pjesë në ceremoninë e dhurimit (donacionit) në Qendrën e Paraburgimit në Prishtinë.

Byroja për Çështje ndërkombëtare të narkotikëve dhe zbatimit të ligjit (INL) dhuroi  pajisje me vlerë rreth 100,000.00 dollarë.

“Më këtë situatë ne po punojmë që tre vite. Është donacioni i gjashtë me radhë nga SHBA, që ne të krijojmë një  progres dhe mendoj se Qeveria duhet të punoj më shumë për këta njerëz, e të krijohen fonde për me shumë kushte. Është vlerë e çdo kulture ose e qeverisë të arrijnë një nivel të lartë apo të ulët të kujdesit. Ju jeni model për regjionin dhe se ata mund të marrin përvojat tua. Do të vëzhdojmë bashkëpunimin me juve”, deklaroi Andrews.

Thaçi i ngatërron mbiemrin zyrtarit të lartë amerikan.

Drejtori i përgjithshëm i Shërbimit Korrektues të Kosovës, Nehat Thaçi, thotë se objektiv i tyre është që të jenë shembull në rajon.

“Ka patur delegacion nga Shqipëria për të marrë praktikat se si janë kthyer nga Siria dhe si të trajtohen. Ishallah bjen borë ma shpejt”, deklaroi Thaçi.

Thaçi i ngatërroi mbiemrin Zëvendës-ndihmës sekretarit të Sh.B.A.-ve (ZNS) Jorgen Andrews, duke e quajtur Anderson./arbresh.info/

 

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara