Rukiqi: Aty ku nuk përzihet shteti ne biznes, suksesi nuk ka limit

16:03 | 12 Shtator 2019

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi ka komentuar punën e biznesit “Walone Fashion Group”.

Eksportimin e fustaneve nga Kosova në të gjitha vendet e botës Rukiqi e ka vlerësuar si rritje e prezencës së brende të Kosovës në të gjithë tregjet. Gjithashtu ai tha se “aty ku përzihet shteti në biznes, suksesi nuk ka limit”

“Fustani qe po e shihni ne foto, dizajnuar dhe punuar nga duart e vyeshme te stafit te Walone Fashion Group, destinacion për eksport e ka Zanzibarin e largët. Mijëra fustane “Made in Kosova”, eksportohen nga Kosova ne te gjitha vendet e botes, një tregues i qarte i rritjes se prezencës te brendeve te Kosovës ne te gjitha tregjet. Aty ku nuk përzihet shteti ne biznes, suksesi nuk ka limit” ka shkuar Rukiqi në Facebook./Arbresh.info/

#nolimits#madeinKosovaFustani qe po e shihni ne foto, dizejnuar dhe punuar nga duart e vyeshme te stafit te Walone…

Publiée par Berat Rukiqi sur Jeudi 12 septembre 2019

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara