Rrokulliset vetura duke ‘marrë me vete’ shtyllat elektrike në Prizren – tre të lënduar

18:56 | 16 Shkurt 2020

Numri i aksidenteve në vendin tonë vazhdon të jetë shqetësues.

Një i tillë është shënuar edhe sot në orët e pasdites në qendër të qytetit të Prizrenit, ku ka edhe  lënduar.

Rastin për arbresh.info e ka konfirmuar edhe Shaban Osmanollaj, zëdhënës i Policisë në Rajonin e Prizrenit.

“Rreth orës 17:44 minuta, policia është njoftuar për një vet aksident në komunikacion, në rrethin në Bozhdarhane, që lidh rrugën “Ukë Bytyqi” me rrethin. Një automjet i tipit Golf, duke mos iu përshtatë shpejtësisë së lëvizjes në atë rrugë, si pasojë ka goditur tri shtylla elektrike të cilat edhe i ka dëmtu dhe është rrokullisur. Si pasojë janë lënduar tre persona”, ka thënë ai.

Osmanollaj gjithashtu ka bërë të ditur se tre të lënduarit janë në Qendrën e Emergjencës në Spitalin e Prizrenit, ku njëri nga ta është në gjendje më të rëndë./arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara