Rekomandohet që 300 vendvotime të shkojnë në rinumërim

16:31 | 9 Tetor 2019

Koordinatori i Qendrës së Numërimit të Votave (QNR), Burim Ahmetaj ka rekomanduar që 300 vendvotime të shkojnë në rinumërim.

Kjo pasi që sipas, Ahmetajt në këto vendvotime ka formularë që janë shtypur gabimisht dhe ka mospërputhje të votave të subjekteve dhe atyre që kanë marrë kandidatët për deputetë, raporton arbresh.info.

“Nga ky hetim rezulton ma shume se 303 vendvotime duhet te rinumërohen para futjes se procedurave të procesimit të dhënave. Rekomandimi i QNR-së që gjitha këto vendvotime që janë 300, është që të rinumërohen para së të fillojmë procesimin e tyre në bazën e të dhënave”, u shpreh Ahmetaj.

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) është duke u mbajtur mbledhja e radhës./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara