Qytetarët: Vjosa Osmani pretendente për kryeministre

13:32 | 11 Gusht 2019

Deputetja e LDK-së njëherit dhe femra më e votuar në Kuvendin e Kosovës, Vjosa Osmani po shihet si pretendente Kryesore për të marrë postin e kryeministrit. Të paktën ky është qëndrimi i qytetarëve në Kosovë.

Në pyetjen e bërë nga Arbresh.info, se kush do të duhej të merrte postin e Kryeministrisë, femër apo mashkull, shumica e të anketuarave kanë shprehur qëndrimin e tyre pozitiv për deputeten Vjosa Osmani.

Njëri nga ata u shpreh se ka ardhur koha që postin e kryeministrit të marrë një femër, e ajo sipas tij është Vjosa Osmani.

Ndërsa, pati edhe të tjerë që për arbresh.info, u shprehën se nuk ka rëndësi mashkull apo femër, por vetëm që punon në të mirën e Kosovës.

Për më shumë, klikoni videon e mëposhtme se si përgjigjen e qytetarëve./arbresh.info/

 

 

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara