Qytetarët kërkojnë më shumë angazhim në trajtimin e qenve endacakë

08:21 | 14 Dhjetor 2019

Jo rrallëherë hasim në qenë endacakë në rrugët e kryeqytetit.

Por në anën tjetër këta qenë kanë nevojë edhe për strehim dhe përkujdesje nga institucionet përkatëse që mos të mbesin në rrugë.

Qytetarët për arbresh.info thonë se qentë endacakë duhet të kenë vendin e tyre dhe se komuna është ajo që duhet të merret me ta pasi që është e dhimbshme të mbyten dhe se duhet të kujdesemi për qentë endacakë.

Ndërsa një tjetër qytetar thotë se më të rrezikuarit janë femrat dhe fëmijët.

Opinionet e qytetarëve në lidhje me qentë endacakë i gjeni në videon e mëposhtme./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara