Qytetarët i gëzohen vendimit të Policisë që gjobat të paguhen aty për aty

16:13 | 22 Janar 2020

Çdokush që mund të bie ndesh me rregullat e komunikacionit e që për këtë mund të gjobitet nga Policia e Kosovës, do të mund t’i paguajnë ato në vendin ku edhe gjobitet.

E me këtë gjë janë të kënaqur edhe qytetarët, ku sipas tyre po iu duket gjë e mirë që deri më tani ka bërë Policia e Kosovës, sepse nuk ka më manipulime të gjobave sikurse ka ndodhur më herët.

Një qytetar për arbresh.info, tha se si tash po shkojmë në bazë të ligjit.

“Kjo është dashur më herët të ndodhte, por ja që është gjë e mirë, sepse tash po vendoset një ligj i ri”, tha ai.

Bëjmë të ditur se, në këtë takim u nënshkrua edhe marrëveshja e bashkëpunimit për vendosjen e POS-ve në objektet dhe veturat policore, në mënyrë që qytetarët të paguajnë pagesat e gjobave për kundërvajtje edhe me kartela bankare.

Qytetarët i gëzohen vendimit të Policisë që gjobat të paguhen aty për aty

Qytetarët i gëzohen vendimit të Policisë që gjobat të paguhen aty për aty

Publiée par Arbresh.info sur Mercredi 22 janvier 2020

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara