Qytetarët dalin për të mbështetur pjesëtarët e OVL-UÇK-së

13:26 | 25 Shtator 2020

Qytetarë të shumtë janë mbledhur pranë zyrave të Organizatës së Veteranëve të Luftës për të parë nga afër se çfarë po ndodh.

Më vëmendje po shohin çdo skenë.

Janë këta kalimtar të rastit që janë tubuar dhe po shohin veprimet  policisë së EULEX-it të cilët tashme e disa orë janë duke bastisur zyret e kësaj organizate.

Deri më tash nga zyret nuk ka dal askush, por avokati i këtyre të fundit përmes një statusi në facebook, ka njoftuar se policia ka arrestuar Hysni Gucatin, Kryetarin e OVL-UÇk-së.

Krejt këto zhvillime po ndodhin vetëm disa dit pasi që në zyret e këtyre të fundit kanë ardhur dosje të shumta në mënyrë unanime të cilat kanë të bëjnë më Gjykatën Speciale./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara