QKUK e jep njoftimin për vdekjen e specialistes së pulmologjisë

13:11 | 28 Maj 2020

Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës është njoftuar nga Klinika e Pulmologjisë, se në orët e hershme të mëngjesit ka ndërruar jetë prof.ass. Iliriana Raça-Bunjaku, specialiste e pulmologjisë.

“ShSKUK, ju shprehë ngushëllime familjes, miqve, kolegëve dhe të gjithë atyre që e njohën dhe punuan me të. Mjekët dhe stafi i klinikës humbën një kolege të mirë, pacientët një doktoreshë të shquar, kurse studentët një profesoreshë nga e cila mësuan shumë. Prehu në paqe profesoreshë!”, thuhet ne njoftimin e QKUK-së.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara