Qeveria miraton koncept-dokumentin për Filarmoninë, Operën dhe Baletin

11:35 | 15 Maj 2018

Qeveria e Kosovës ka miratuar koncept dokumentin për filarmoninë, operën dhe baletin e Kosovës.

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Shala ka thënë se ky dokument avancon kulturën në Kosovë, raporton Arbresh.info.

“MKRS për vitin 2018 ka paraparë këtë koncept dokument që lidhet me programin qeverisës 2017-2021. Lidhur me këtë ka paraparë një mbulim masash e objektivash që garantojnë financa për avancimin e  nismave kulturore, promovim kulturor e financimin e artistëve në Kosovë”, ka thënë ministri Gashi./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale