Qeveria mban një minut heshtje për masakrën e Srebrenicës

14:30 | 11 Korrik 2019

Qeveria e Kosovës mban një minutë heshtje për masakrën më të madhe pas Luftës së Dytë Botërore, masakrën e Srebrenicës.

“Ne nderim te viktimave të masakrës së Srebreniës ju ftoj në një minute heshtje. Shprehim respektin për familjarët dhe të atyre që bashkë ndjenë me këtë krim makabër që e gjykon e gjithë bota”, tha kryeministri i vendit Ramush Haradinaj./Arrbesh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara