Qazim Osmani blen vilën e Millosheviqit prej 3.500.000€ | arbresh.info
qazimqazim

Qazim Osmani blen vilën e Millosheviqit prej 3.500.000€

Biznesmeni shqiptar Qazim Osmani planifikon ta blejë vilën në Dedinje që i përkiste Sllobodan Millosheviqit.

Osmani i shoqëruar nga ish-ministri Millutin Mrkonjiq vizitoi shtëpinë luksoze të Sllobodan Millosheviqit duke synuar për t’u bërë pronar i saj i ri.

Me sa duket, Felixi, siç e quajnë Qazimin, përmes ish-ministrit u informua që shtëpia luksoze në Tolstoi 33 ka tre vjet që është në shitje, kështu që ai duket se është i gatshëm të japë tre e gjysmë milion Euro.

Me qenë se askush nuk jeton në vilë që prej vitit 2003, pasi që Mira Markovic u zhvendos në Moskë, këtë vilë e hodhën për shitje agjencitë dhe miqtë e Millosheviqit. Edhe pse çmimi fillestar ishte pesë milionë, përfundimisht ra në tre e gjysmë milioni, shkruan “Kurir”.

Milutin për këtë rast ka thënë: “Unë nuk e njoh Qazimin, çfarë kam të bëj unë me këtë shtëpi?”

Në anën tjetër, Mira Markoviç tha që mos ta shqetësojmë./arbresh.info/
7 thoughts on “Qazim Osmani blen vilën e Millosheviqit prej 3.500.000€

  1. xhevi

    Ktu tek ne ku jetojm numri i gjirollogaris shkruhet ne fund te letres,me duket se te shume shqiptar po pperfunon ne fund te letres apo nuk egziston fare, e ty zotri Osmani gjithe te mirat me vllezrit tuaj serb-nga xhevi

Leave a Reply