PSD shpalos programin e partisë në Bruksel

19:21 | 11 Korrik 2018

Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Shpend Ahmeti së bashku me Dardan Sejdiun dhe Visar Ymerin kanë shpalosur programin e partisë së tyre në Bruksel.

Lajmin e ka bërë të ditur Visar Ymeri përmes një postimi në facebook.

Ky është postimi i tij i plotë në facebok:

Në ditën e dytë të vizitës sonë në Bruksel, me Kryetarin e PSD Shpend A. Ahmeti, dhe Kryetarin e GP Dardan Sejdiu, takuam eurodeputetin Ivo Vajgl, si dhe David Cullen e Kyriacos Charalambous nga kabineti i Komisionerit Hahn, e Anna Vezyroglou e Anna-Maria Eleni Boura nga kabineti i Komisionerës Mogherini.

Në këto takime shpalosëm programin tonë socialdemokrat për një Republikë të zhvilluar e sociale të qytetarëve të barabartë, si dhe për shqetësimin tonë me avansimin e procesit të dialogut me Serbinë pa marrë paraprakisht legjitimitetin institucional e politik nga Kuvendi e pa pasur platformë të qartë se si të mbrohet Republika e territori i saj në këtë dialog./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale