Prizren: Një grua tenton të vetëvritet, arsyeja se mbeti shtatzënë me të fejuarin

10:36 | 16 Shtator 2020

Në qytetin e Prizrenit një grua ka tentuar që t’ia marrë jetën vetes duke konsumuar një sasi të tepruar të barnave. Sipas policisë së Kosovës, arsyeja e kësaj ngjarjeje kishte të bënte ngase viktima kishte mbetur shtatzënë me të fejuarin e saj.

“Prizren 14.09.2020 – 19:20. Është raportuar se viktima femër kosovare ka tentuar të vetëvritet duke konsumuar sasi të tepruar te barnave. Sipas viktimës, motivi ishte për arsye se e njëjta kishte mbetur shtatzënë me të fejuarit e saj të dyshuarin mashkull kosovar. Me vendim të prokurorit, pas intervistimit palët janë liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin e policisë./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara