Prishtina ende në terr, Shala: KEDS po bënë krim me qytetarët e Kosovës

20:51 | 22 Nëntor 2020

Komuna e Prishtinës ka ditë që po përballet me mungesën e energjisë elektrike.

E për këtë ka reaguar eksperti i sigurisë, Drizan Shala, i cili përmes një postimi në Facebook i ka quajtur të korruptuar KEDS-in dhe KOST-in.

Për mungesën e energjisë elektrike në vend ai ka fajësuar edhe prokurorinë të cilët sipas tij nuk merren me hetimet kundër KEDS-it dhe po ashtu edhe kryeministrinë, shkruan arbresh.info

Sipas tij ndërprerja e energjisë shkakton edhe dëme të tjera tek qytetarët dhe po ashtu ngritja e rasteve të vjedhjeve në shtëpi dhe banesa./arbresh.info/

Postimi i plotë:

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara