Prishtina do të bëhet me sallë koncertale me 1000 ulëse

16:46 | 20 Nëntor 2020

Prishtina pritet të bëhet se shpejti me sallë koncertale.

Sipas nënkryetarit të Komunës së Prishtinës, Selim Pacolli kapacitetit i sallës do të jetë 100 ulëse, shkruan portali arbresh.info

800 ulëse salla kryesore do t’i ketë kurse salla e vogël do të jetë me 200 ulëse.

Lokacioni është caktuar në ish objektin e ndërmarrjes “Gërmia” ku njëherë ishte edhe Administrata Tatimore.

Sipas Pacollit do të jetë një juri profesionale që do të bëjë përzgjedhjen e projekteve dhe do të jetë me anëtarë ndërkombëtarë./arbresh.info/

Prishtina po bëhet me sallë koncertale – bosht i jetës muzikore 🎼🎹🎤

Vlerësim për gjendjen e vërtetë të jetës muzikore…

Posted by Selim Pacolli on Friday, 20 November 2020

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara