Presidenti Thaçi pranon kredencialet nga ambasasdori i Belgjikës, Frederic Maurice

14:14 | 20 Tetor 2020

 Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pranuar sot letrat kredenciale të ambasadorit të ri jorezident të Belgjikës në Kosovë, Frederic Maurice.

Në takimin njoftues, presidenti Thaçi ka shprehur mirënjohjen e shtetit të Kosovës për mbështetjen e Belgjikës në procesin shtet -ndërtues të vendit tonë dhe në agjendën evropiane, njofton Zyra e Presidencës, raporton arbresh.info.

Po ashtu, presidenti Thaçi ka theksuar se Kosova mbetet e përkushtuar në rrugën e saj euroatlantike.

Lajmet më të lexuara