Policia me kontrolle të rrepta në kryeqytet

12:12 | 27 Mars 2020

Aktualisht në kryeqytet është ndaluar lëvizja e lirë e qytetarëve.

Pamja e kryeqytetit pa qytetar dhe qarkullim te automejeve duket e heshtur.

Në rrugë shihet prezenca e madhe e Policisë së Kosovës të cilët kanë dal për të mbikryur gjendjen në komunikacion.

Të drejtë lëvizje kanë vetëm perosnat e autorizuar nga institucionet kompetente.

Qeveria e Kosovës kishte vendosur që të ndalet qarkullimi i qytetarëve dhe veturave nga ora 10:00 deri në orën 16:00 dhe nga ora 20:00 deri në orën 06:00./arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara