Policia e Kosovës ‘blindon’ ndërtesën e Kuvendit para fillimit të protestës së LVV-së

16:27 | 28 Maj 2020

Në ora 17:00 Lëvizja Vetëvendosje ka paralajmëruar “protestë”.

Sot me fillim prej orës 17:00, Lëvizja Vetëvendosje do të mbajë një provë për protestë në Sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë, para objektit të Qeverisë së Kosovës.

Para fillimit të kësaj “proteste”, policia është mobilizuar në oborrin e ndërtesës së qeverisë dhe kuvendit.

Arbresh.info, ju sjell disa fotografi./arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara