Polica flet rreth zjarrit në objektin e FSHMN-së

16:16 | 6 Tetor 2017

Është përfshirë nga zjarri objekti i Fakultetit të Shkencave Matematiko-Natyrore.

Rastin për arbresh.info e ka konfirmuar zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, e cila ka thënë se kanë pranuar informatën për një zjarr brenda Kampusit Universitar.

Rreth orës 15 e 20 kemi pranuar një informatën për një zjarr brenda Kampusit Universitar. Policia ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe zjarrfikësit.  Rasti është duke u hetuar nga ana e policisë, duhet të bëhen disa ekzaminime mandej me dal me një version”, ka thënë Ahmeti për arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara