Përkujtohen 10 dëshmor dhe 34 martir të fshatit Hoça e Vogël

14:17 | 2 Prill 2020

Në fshatin Hoçë e Vogël të komunës së Rahovecit, në 21 vjetorin e rënies sot u përkujtuan 10 dëshmorëve dhe 34 martirëve.

Në tubimin të pranishëm ishin kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi me bashkëpunëtor, familjar, përfaqësues të OVL- UÇK-ës dega Rahovec. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara