Përfundon mbledhja e LDK-së, shprehet vullneti për bashkëqeverisje me VV-në

13:46 | 14 Dhjetor 2019

Pas rreth tri orëve ka përfunduar mbledhja e kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Besian Mustafa është deklaruar para mediave pas takimit të kryesisë së LDK-së, raporton arbresh.info.

Ai ka thënë se në këtë mbledhje  kemi diskutuar për negociatat me VV drejt një bashkëqeverisje.

“Do të vazhdojmë me negociata me VV me qellim që të kemi arritje të marrëveshjes. Jemi duke negociuar për të arritur një marrëveshje që të kemi propozime të përbashkëta, sepse vullneti i LDK është që të kemi një bashkëqeverisje”, tha ai.

Takimi i radhës mes Kurtit dhe Mustafës është caktuar për sot në orën 16:00./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara