Përfundon edhe takimi i Veselit me Grenell, tani radha e Haradinajt

16:20 | 9 Tetor 2019

Ka përfunduar takimi mes të dërguarit Special të presidentit amerikan Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorit Richard Grenell, dhe kreut të PDK-së, Kadri Veselit.

Përveç përfaqësuesve të LDK-së, Grenell fillimisht u takua edhe me presidentin e Kosovës Hashim Thaçin, me të parin e VV-së, Albin Kurtin, e me përfaqësues të LDK-së, Isa Mustafën e Vjosa Osmanin, me të cilët u bë e ditur se diskutuan për dialogun Kosovë-Serbi.

Grenell momentalisht është në takim me kreun e AAK-së, Ramush Haradinaj./Express/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara