Për 24 orë policia shqipton 760 gjoba për qytetarët që nuk i respektuan masat ndaj COVID-19

09:23 | 15 Shtator 2020

Vetëm për një ditë, Policia e Kosovës ka shqiptuar 769 gjoba për qytetarët që nuk i kanë respektuar masat e Qeverisë për Covid 19.

Kështu njoftoi Policia e Kosovës.

Bartja e maskës dhe ruajtja e distancës fizike prej 2 metrash është obligative me vendim të Qeverisë së Kosovës.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara