Pensionistët e Serbisë kërkojnë angazhimin e Vatikanit në dialogun për Kosovën

14:32 | 12 Shtator 2019

Partia e Pensionistëve të Bashkuar të Serbisë beson se Vatikani duhet të angazhohet në dialog për të ardhmen e Kosovës.

PUPS thekson në një deklaratë se vizita e sotme e presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq në Vatikan që nuk e ka njohur pavarësinë e Kosovës, ka një rëndësi të madhe për qytetarët e Serbisë dhe veçanërisht për qytetarët e provincës jugore serbe.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara