Parashikimi i motit për sot në Kosovë

07:31 | 17 Korrik 2019

Sipas parashikimit të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, sot dhe nesër mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht me diell dhe vranësira të shpërndara.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 12-14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës ndërmjet 24-27 gradë Celsius. Indeksi UV do të jetë i lartë, ditën e enjte

Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi i verilindjes./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara