Parashikimi i motit për sot në Kosovë

07:51 | 17 Prill 2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ngritur atmosferik.

Në këto kushte do të mbajë mot me diell dhe vranësira të ndërrueshme.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 2-6 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 12-16 gradë celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara