Pacolli udhëton drejt Luksemburgut, flet për vizat

20:12 | 7 Qershor 2018

Kryeministri i parë i Kosovës dhe njëherësh edhe Ministër i Jashtëm i vendit, Behgjet Pacolli ka udhëtuar sot për vizitë zyrtare në Luksemburg për të zhvilluar takime të nivelit të lartë.

Sipas një postimi në llogarinë e tij në facebook, Pacolli bënë të ditur se takimi do të jetë për liberalizimin e vizave.

“Rrugës për Luksemburg për të zhvilluar takime të niveit të lartë. Liberalizimi i vizave për qytetarët e Kosovës prioriteti madhor yni”, ka shkruar Pacolli./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara