Pacolli: Të mos ia lëmë fatit anëtarësimin e Kosovës në UNESCO dhe INTERPOL

00:01 | 18 Korrik 2017

Presidenti i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka thënë se dy ngjarje nuk duhet të nënvlerësohen, anëtarësimi i Kosovës në Interpol dhe UNESCO.

“Dy ngjarje që nuk duhet të nënvlerësohen; Asamblea Gjenerale e Interpolit në Peking nga 26 deri më 29 shtator që duhët ta trajtojë antarsimin e Kosovēs në Interpol dhe Asamblea Gjenerale e UNESCO-s në Nëntor të këtijë viti. Të punojmē dhe mos ia lëmë fatit!!!”, shkruan Pacolli në Facebook./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara