Pacolli takohet me homologen nga Sudani

19:39 | 24 Shtator 2019

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli është takuar me homologen e tij nga Sudani, Asmaaa Abdalla.

Pacolli ka thënë se gjatë këtij takimi biseduan rreth marrëdhënieve të Kosovës me Sudanin dhe se në të ardhmen do të angazhohen që të rrisin bashkëpunimin me autoritetet e reja të këtij vendi.

“Ne do të angazhohemi së bashku për të rritur bashkëpunimin tonë me autoritetet e reja të Sudanit”, la shkruar Pacolli në facebook.

Postimi tij i plotë:

Diskutim i shkëlqyeshëm me ministren e Punëve të Jashtme të Sudanit, Asmaa Abdalla mbi marrëdhëniet e Kosovës me shtetin e Sudanit. Ne e përgëzojmë qeverinë e re në Sudan për hapat që ka ndërmarrë drejt reformave. Ne do të angazhohemi së bashku për të rritur bashkëpunimin tonë me autoritetet e reja të Sudanit./arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara