Pacolli nga Zvicra konsultohet në telefon me Thaçin

11:05 | 2 Prill 2020

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, do të zhvillojë një bisedë telefonike me kryetarin e Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacollin për t’u konsultuar për hapat që duhet të ndërmerren për tejkalimin e situatës së re politike të krijuar pas votimit të mocionit për mosbesim ndaj Qeverisë.

Takimi i paraparë në Kuvendin e Kosovës nuk është realizuar pasi që Pacolli gjendet në Zvicër dhe për shkak situatës nga virusi nuk ka pasur mundësi të vijë në takim.

Pas kësaj, presidenti Thaçi pritet të takoj kryetarin e Listës Serbe, Goran Rakiq. Pastaj edhe me përfaqësuesit tjerë politik të opozitës.

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara