Pacolli në Monaco për t’i shpjeguar botës mënyrën e ndyrë që Serbia po përdor kundër Kosovës

14:34 | 30 Tetor 2019

Ministri I Jashtëm I Kosovës Behgjet Pacolli, ka marrë pjesë në Konferencën e 36-të të Ministrave të Punëve të Jashtme të Frankofonisë në Monaco, transmeton arbresh.info.

Pacolli, përmes një postimi në Facebook, ka bërë të ditur se në këtë konferencë pasur takime bilaterale me qëllimi t’i shpjegojmë botës mënyrën e ndyrë që Serbia po përdor kundër Kosovës.

“Në Konferencën e 36-të të Ministrave të Punëve të Jashtme të Frankofonisë në Monaco kam pasur sot shumë takime bilaterale. Qëllimi është të vazhdojmë angazhimin tonë për të kundërshtuar agresionin diplomatik dhe propagandistik serb dhe t’i shpjegojmë botës mënyrën e ndyrë që Serbia po përdor kundër Kosovës.”, ka shkruajtur Pacolli./arbresh.info/

Ky është postimi I plotë I tij:

Në Konferencën e 36-të të Ministrave të Punëve të Jashtme të Frankofonisë në Monaco kam pasur sot shumë takime…

Publiée par Behgjet Pacolli sur Mercredi 30 octobre 2019

 

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara