Pacolli: I bëjë thirrje drejtorit të Policisë dhe MPB-së të hetojnë abuzimin që u bëhet fëmijëve lypësar

14:07 | 14 Shtatorë 2018

Në seancën plenarë të Kuvendit është duke u diskutuar Projektligji për të drejtat dhe mbrojtjen e fëmijëve.

Deputeti nga radhët e AKR-së Islam Pacolli ka thënë se ky projektligj është tejet i mirëpirtur.

“Më në fund Qeveria ka sjellë një projektligj të duhur që mbron të drejtat e fëmijëve ndaj dhunës dhe abuzimit. AKR e përkrah këtë projektligj dhe unë kam një thirrje ndaj drejtorit të Policisë dhe MPB-së që të hetojnë abuzimet e fëmijëve lypsar në rrugë. Kush po i shtyn ata të dalin në rrugë”, ka thënë ai./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara