Pacolli: Familja Jashari është sinonim i lirisë dhe trimërisë

09:23 | 5 Mars 2020

Sot bëhen 22 vjet nga Epopeja e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Me këtë rast, deputeti i Kuvendit të Kosovës, nga radhët e AKR-së, Behgjet Pacolli, ka shkruar në Facebook, se familja Jashari është sinonim i lirisë dhe trimërisë, transmeton arbresh.info.

Ai po ashtu ka shkruar se familja e Jasharëve është familja heroike e kombit tonë.

Ky është postimi i tij në Facebook:-

Familja Jashari është sinonim i lirisë dhe trimërisë. Është familja heroike e kombit tonë, për të cilën gjeneratë pas gjenerate do të krenohen! Lavdi!

Publiée par Behgjet Pacolli sur Jeudi 5 mars 2020

Lajmet më të lexuara