Pacolli: 11 shtatori ndryshoi botën

10:12 | 11 Shtator 2019

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli e ka quajtur 11 shtatorin e 18 viteve më parë si data që ndryshoi botën, shkruan arbresh.info.

Pacolli ka thënë se sot të gjithë jemi New York.

“Sot, i kujtojmë sulmet e 11 shtatorit në vendin mik, SHBA. Një ditë që ndryshoi botën për keq. Kosova sot është pjesë e luftës kundër terrorizmit dhe aleancës së prirë nga ShBA-të. Nga më shumë se 2600 të vdekur, për fat të keq, kishte edhe viktima me origjinë shqiptare. Sot jemi të gjithë New York në një ditë si kjo. I kujtojmë përgjithmonë viktimat e 9/11”, shkruan Pacolli në Facebook./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara