Osmani: Shpresoj të ketë drejtësi për masakrën e Reçakut

11:20 | 15 Janar 2020

“Më shpresën që pas 21 vjetësh të ketë drejtësi erdha këtu që ti nderoj viktimat”.

Kështu tha sot  nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani në homazhet që bëri  në Kompleksin Përkujtimor në Reçak, me rastin e 21 vjetorit të masakrës.

“Erdha këtu të nderoj viktimat. Kjo masakër është dëshmi i gjenocidit Serbë. Shpresoj që pas 21 vitesh të jetë e qarte dhe të ketë drejtësi”, tha Osmani.

Përveç Osmanit, nderime kanë bërë edhe krerët tjerë të vendit./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara