Osmani kritikon Qeverinë Hoti: Nuk i solli ligjet në Kuvend

11:07 | 17 Shtator 2020

Me të filluar sesioni vjeshtor i Kuvendit të Kosovës, Kryetarja e Kuvendit Vjosa Osmani nuk ka hezituar të akuzoj Qeverinë e Kosovës.

Në fjalën hyrëse para deputetëve, Osmani ka thënë se deputete kanë qenë të gatshëm të kryejnë detyrën e tyre, por se Qeveria e Kosovës nuk i ka pruar ligjet për miratim, raporton arbresh.info..

“ Dua t’ju uroj shërim të shpejt të gjithë atyre që janë infektuar nga pandemia Covid-19. Përkundër pandemisë deputet tanë vazhduan të punojnë në seanca e bene komisione. Nga 120 ligjet që thuhej se kinse deputete nuk i kanë miratuar ato s’kanë ardhur në Kuvendin e Kosovës pasi si ka sjell Qeveria e Kosovës dhe nuk është  fajtor Kuvendi. Deputet e Kuvendit nëpërmjet punës së palodhshme kanë arritur ti sjellin në seancë çdo dokument e ligj që i ka kryer procedurat”./arbresh.info/

?#LIVE Kuvendi i Kosovës fillon sesionin vjeshtor

?#LIVE Kuvendi i Kosovës fillon sesionin vjeshtor

Publiée par Arbresh.info sur Jeudi 17 septembre 2020

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara