Nesër në Kuvend del në votim ligji që lejon qytetarët të tërheqin 10% nga Trusti

15:53 | 16 Shtator 2020

Kuvendi i Kosovës nesër do t’i kthehet punës, ku edhe do të mbajë seancë plenare.

Në rend dite është edhe votimi i Projektligjit për Rimëkëmbje Ekonomike.

Pikat për seancën e nesërme:

Pikat e papërfunduara nga seanca plenare e mbajtur më 13, 14, 23 korrik dhe 7 gusht 2020:

Votimi Propozim-Rezolutës lidhur me menaxhimin e Pandemisë COVID-19, të propozuar nga GP i LVV-së,

Votimi i rekomandimeve lidhur me menaxhimin e Pandemisë COVID-19, të propozuar nga GP i PDK-së.

Pika e papërfunduar nga seanca plenare e mbajtur më 23, 24 korrik dhe 7 gusht 2020:

Votimi i Propozim-rezolutës nga debati parlamentar për situatën financiare të Telekomit  të Kosovës, pas lejimit të  përmbarimit të Vendimit Përfundimtar OEN nr. 20990/MHM, të Gjykatës Ndërkombëtare të Arbitrazhit pranë Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë në Paris, të propozuar nga GP i LVV-së.

III.   Pika e papërfunduara nga Seanca plenare e mbajtur më 7, 13 dhe 14 gusht 2020:

Votimi në parim i Projektligjit për Mbrojtjen e Vlerave të Luftës së UÇK-së.

Pika e papërfunduar nga Seanca plenare e mbajtur më 14 gusht 2020:

Votimi në parim i Projektligjit nr.07/L-016 për Rimëkëmbjen Ekonomike – COVID-19

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara