Në spitalet e Kosovës dhjetë pacientë me COVID-19 janë në gjendje të rëndë

15:20 | 23 Shtator 2020

Në QKUK dhe klinikat e saj si dhe në pesë spitalet e përgjithshme, janë duke u trajtuar 124 pacientë të konfirmuar me COVID-19, ndërsa prej tyre dhjetë janë në gjendje të rëndë.

Sipas raportit të SHSKUK-së, katër pacientë janë në respiratorë dhe gjashtë me maskë CPAP. Në total po trajtohen 202 pacientë, por të konfirmuar me COVID-19 janë 124, ndërsa ka të tjerë që po presin rezultatet apo të testohen. Me oksigjenoterapi po trajtohen 129 pacientë.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara