Nderohen të rënët e Betejës së Sllatinës

07:40 | 13 Prill 2017

Në 18 vjetorin e Betejës së Sllatinës, sot organizohet ceremoni përkujtimore për nderë të dëshmorëve dhe martirëve të rënë.

Në këtë betejë kanë rënë 5 dëshmorë të Brigadës 162 “Agim Bajrami” dhe 13 martirë në fshatin Sllatinë.

Aktiviteti fillon te lapidari afër urës së lumit Lepecë në fshatin Doganaj të  Kaçanikut, kurse pastaj bëhen homazhe te varrezat e dëshmorëve.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara