Mustafa takon deputetët pas përleshjes brenda partisë e nismës për rrëzimin e Qeverisë

13:09 | 27 Maj 2019

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa të hënën ka takuar shefin e grupit parlamentar dhe përfaqësuesit e LDK-së në Kuvendin e Kosovës.

Takimi ka qenë i mbyllur për media ndërsa është thirrur pas zhvillimeve të fundit brenda LDK-së, shkruan arbresh.info.

Kujtojmë që ditë më parë në gjatë Kuvendit Zgjedhor në degën e LDK-së në Mitrovicë eskaloi situata duke shkaktuar përleshje fizike mes anëtareve të këtij partie.

E mospajtime pari edhe në kryeqytet, të hënën dega e presidentit Rugova saktësisht Kuvendi Zgjedhor i Nëndegës “ Lagja e Muhaxhirëve 2” është anuluar për shkak të shkeljeve ndërsa për Kuvendin e  Nëndegës “ Kodra e Diellit 2 “ do të merret vendi në mbledhjen e radhës.

Ndrydhe lideri i LDK-së, Isa Mustafa ka paralajmëruar një mocion për rrëzimin e Qeverisë Haradinaj. Ai javën që lamë pas është takuar edhe me kreun e VV-së, Albin Kurtin me të cilin kanë biseduar për të biseduar rreth veprimeve të përbashkëta për mocionin e mosbesimit.

Këtë të fundit e ka përkrahur edhe PSD./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara