Mustafa: Na vjen keq që një pjesëtar i BIA-s u bë deputet

15:41 | 8 Nëntor 2019

Është për keqardhje që një punëtor i BIA-s serbe të bëhet deputet në Kuvendin e Kosovës.

Kështu ka deklaruara në një konferencë për media kreu i LDK-së, Isa Mustafa, i pyetur lidhur më përzgjedhjen deputet të ish spiunit të BIA-s serbe nga Lista Serbe, Branislav Nikolic.

“Ne me keqardhje e kemi marë këtë informatë që dikush qe konsiderohet se ka qenë punëtor i BIA-s serbe të vij të bëhet deputet i Kuvendit të Kosovës, por nuk është në fuqinë e as në vullnetin e LDK-së, me qenë në vullnetin tonë kjo nuk do të kishte ndodhë, mirëpo ligji dhe kushtetuta duhet të veprojë ashtu siç vepron ligji ashtu do të veprojmë edhe ne”, ka thënë Mustafa./arbresh.info/

�#LIVE Përfundon mbledhja e LDK-së, Mustafa: Kemi pajtueshmëri me Vetëvendosjen

🔴#LIVE Përfundon mbledhja e LDK-së, Mustafa: Kemi pajtueshmëri me Vetëvendosjen

Publiée par Arbresh.info sur Vendredi 8 novembre 2019

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara