Mustafa: Kemi pajtueshmëri, kryeministri i takon partisë fituese të zgjedhjeve

15:11 | 8 Nëntor 2019

Rezultati i zgjedhjeve ka treguar se kujt i takon Kryeministri.

Kjo ishte përgjigjja e Kryetarit të LDK-së Isa Mustafa pas mbajtjes së mbledhjes së Kryesisë.

“Ne jemi shprehur para zgjedhjeve se kryeministri do ti takoj ati që del e para dhe ne i përmbahemi ati parimi. Ne s’kemi fol për çështjet e Kryeministrit sot por do të flasim në takimin me z.Kurtin”.

Mustafa madje është përgjigjur edhe nëse ka pretendent apo marrëveshje për Presidentin.

“Ne kemi rendite konstatimin e Kuvendit . Të gjitha duhet të diskutohen ndërmjet partnerëve por unë në asnjë rast nuk kom kërkuar të jem President i Kosovës për këtë do të vendos partia që i takon dhe aj vendim nuk bëhet tash por kur të vinë zgjedhjet Presidenciale. Çështje e tanishme është që ne duhet që marrëveshjen tonë ta arrijmë”, këto deklarata Mustafa i ka bërë në një konferencë për media pas takimit më kryesin e partisë më të cilën është diskutuar për bisedimet për harmonizim të pikave për bashkëqeverisje më vetëvendosjen”, tha ai.

Gjithashtu Mustafa, tha se nuk do të ketë dialog nëse vendosen kushte sic është taksa.

“S’ka dialog nëse vendosen kushte nga Serbia siç është taksa apo diçka e ngjashme”, tha Mustafa/arbresh.info/

�#LIVE Përfundon mbledhja e LDK-së, Mustafa: Kemi pajtueshmëri me Vetëvendosjen

🔴#LIVE Përfundon mbledhja e LDK-së, Mustafa: Kemi pajtueshmëri me Vetëvendosjen

Publiée par Arbresh.info sur Vendredi 8 novembre 2019

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara