Musliu: Burri që vret gruan duhet të dënohet me burg të përjetshëm

23:22 | 14 Shtator 2020

Pas vendimit të Gjykatës Themelore në Prishtinë që Pjetër Ndrecaj, i cili vrau gruan dhe vjazën, të dënohet më 24 vjet e gjysmë burgim, ka pasur reagime të shumta.

Ndër to është edhe deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, transmeton Arbresh.info.

Ajo thotë se burri që vret gruan duhet të dënohet me burg të përjetshëm.

“Deri sa ky dënim nuk ndodh dyshoj se do kemi edhe shumë raste tjera”, u shpreh ajo.

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara