Momenti kur Vuçiqi, Rama e Zaev shtrëngojnë duart

15:00 | 10 Tetor 2019

Edi Rama, Alekandar Vuçiç dhe Zoran Zaev u zotuan sot se do të çojnë përpara të gjitha angazhimet që kanë marrë për bashkëpunimin e thellë midis tre shteteve.

Kryeministrat e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut, së bashku me presidentin e Serbisë kanë arritur në një dokument të përbashkët që, ashtu siç u tha në konferencën e Novi Sadit, do të lehtësojë qarkullimin e njerëzve dhe mallrave.

Ndersa pas takimit të 10 nëntorit në Ohër, do të jetë Shqipëria vendi i radhës ku do të mblidhen liderët e tre vendeve.

Dhe ja momenti kur të tre kryeministrit bien dakord dhe shtrëngojnë duart, mund ta shihni në video.

https://www.facebook.com/pg/arbresh.info/posts/?ref=page_internal

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara